Emaxxs.cz je ukončený. Najdete nás v nové firmě Agleia.

Materiály

VÝROBA-MATERIÁLY

zde uvádíme informace o materiálech, ze kterých vyrábíme naše výrobky:

 • 100% BAVLNA
 • 100% POLYESTER
 • 100% VLNA
 • směs BAVLNA/POLYESTER
 • 100% POLYAKRYL/AKRYL
 • směs VLNA/KRYL

 

 

Výplně:

 • 100% PES kuličky: 

  Jejich nadýchanost, objemovost a kvalita řadí kuličky extra na první místo v této kategorii. Jako náplň do polštářů a dalších lůžkovin slouží nejlépe ze všech 3 druhů PES kuliček. Složení: 100% polyesterové nízkotavné vlákno, dvoukomponentní vlákno, regulérní vlákno, antimikrobiální vlákno a vlákno na protiprachové částečky. Barva: extra bílá

 • 100% PES VATELÍN: 

  Mykaná střiž má extra objem a používá se jako základní výplň do hraček, sedáků, pro patchwork atd. Je velice vhodná pro alergiky. Složení: 100% polyesterová dutá vlákna, povrchově silanizovaná a spirálově tvarována. Barva:  bílá

 

PLETENÍ:

100% akryl 

SMĚS VLNA/AKRYL

100% POLYESTER

SMĚS POLYESTER/AKRYL

Důsledné řízení kvality a systematické laboratorní zkoušky na nejmodernějších laboratorních přístrojích zajišťují dodržování požadovaných technických parametrů příze a kvalitativních požadavků.

ÚPLETY (hřejivé i tenké)

Všechny materiály úpletů jsou vyráběny z nejvyšší kvality. Látky jsou testovány a certifikovány Öeko texem 

Výrobky jsou určeny i pro malé děti. Neštípou, jsou lehké, jemné a při dodržování doporučené údržby nedochází ke žmolkování materiálu.

Úplety jsou od špičkového výrobce látek.
M.I.T.IÚplety jsou z hydrofobních látek a jsou extrémně elastické.
Tyto elastické úplety se využívají hlavně na výrobu dresů v cyklistice, triatlonu, atletice nebo plavání, výrobu zimního oblečení.
Všechny naše materiály mají také UV filter.

Používané úplety (zimní):

Lombardia 2006 86% PAD 14% Elastomero
Stelvio 83% PES 17% Elastomero
Cobalt 80% PES, 20% Elastomero
Lightwind 80% PES, 20% Elastomero

    

Údržba výrobků z bavlny,vlny,akrylu,mohéru,směsových a dalších přízí (doporučení):


Perte nejlépe v ruce či lázni (30-40°C), jemným mačkáním v pracím prostředku na vlnu. Máchejte ve vlažné vodě, pozor na prudké střídání teplot. Můžete použít avivážní prostředek, spíše doporučujeme používat Perwoll výrobky a jemu podobné. Vymačkáte vodu z výrobku, např. zabalením věci do froté ručníku. Výrobky sušte vytvarované, vodorovně položené na sušáku, posteli na froté ručníku apod. Nevytahujte mokrou pleteninu z vody násilně za její nějakou část. Hmotnost mokré pleteniny může výrobek zničit. Nesušte v sušičce, ani na ramínku. Neždímejte kroucením. chemicky nečistěte.

Výrobky s dřevěnými knoflíky dlouze nenamáčejte ve vodě. K dlouhému kontaktu s vodou, dřevěné knoflíky mohou popraskat a zkroutit se.

Zde uvádíme certifikace výrobků pletených a dětských výrobků od našich dodavatelů

      

 

Certifikace podle ČSN ISO 9001:2009. Certifikát Öko-Tex Standard zaručuje spotřebiteli, že na výrobu látek nebyly použity materiály škodlivé lidskému zdraví, a to v průběhu celého procesu výroby (suroviny, zpracované vlákno, barviva, potisk).

 

Jsme držiteli licence sdružení SOTEX k používání ochranné známky piktogramů.